Jožin z bažin á la Krahulík 2022

Aktualita

Pístovské mokřady 2022

Každoročně podporujeme akci na podporu přírodního biotopu v Pístově. Offroad závod nese název Pístovské mokřady a každoročně na něm potkáte i Krahulík, jako jednoho z hlavních partnerů akce.

Jak jistě víte, Krahulík se angažuje i ve sponzorství nejrůznějších akcí. Ta, která nás opravdu chytila za srdce jsou Pístovské mokřady. Akce, která podporuje unikátní biotop v Pístově u Jihlavy. Ten vznikl dlouhodobým rozjížděním pomocí vojenské techniky, dnes už se v těchto místech tato technika nepohybuje a tak, aby se uchránil původní biotop využívá se řízených průjezdů offroadových aut pod pečlivým dozorem ochranářů.

Vrcholem pojezdů je pak každoroční závod Pístovské mokřady. Letos se účastnily i opravdové hvězdy, jako je Tomáš Enge, jediný čech ve Formuli 1, nebo Petr Pilát, který si i skočil do mokřadů.

My se každoročně účastníme jako sponzor již několikátý ročník. Minulý rok jsme naší účast vylepšili o soutěž „Mám to na salámu“. V té si soutěžící skáčou pro salámy zavěšené nad největší tůní v areálu. Tůň s názvem „Jožin z bažin“ je pak i hvězdou hned následující události, kdy se několik odvážlivců snaží překonat tůň ve vysloužilém autě. Představu o atmosféře si můžete udělat z přiloženého videa. Velké díky pořadatelům a zdar přírodě – hlavně obojživelníkům.